NAŠE CESTA NENÍ CESTOU KOLEM SVĚTA,

NÝBRŽ CESTOU SVĚTEM.

 

NA JAK DLOUHO?

V průběhu naší zhruba TŘÍLETÉ CESTY nás čekají řekněme tři fáze. Ty budou ale jistě mnohokrát prohozeny, neboť na cestách tohoto ražení moc dopředu plánovat nelze. 😀


1) fáze

  • (2018) – Země Jihovýchodní Asie, kde si člověk odvykne od campingu. Přesun do Austrálie, Tasmánie a na ostrovy Nového Zélandu. Kolem svátků vánočních proběhne návrat do České republiky z důvodu doplnění finančních prostředků a přebalení materiálu.

2) fáze

  • (2019) – Po novém roce se vydáme do nějakého Evropského státu za prací. Během léta, které budeme trávit v České republice, se pomalu připravíme na další fázy, která povede státy USA, Kanady, Aljašky a doufáme v některé ostrovy Tichého oceánu.

3) fáze

  • (2020 +) – Po návratu z USA nás bude čekat jedna z posledních fází, která ale nejspíše nebude mít nikdy konce. Jedná se Evropskou část, kterou budeme postupně prozkoumávat nejspíše celou. Včetně zemí Skandinávie, Ukrajiny naší milované vlasti.

OMEZENÍ?

Náš plán cesty není pevně dán, pořadí zemí se může měnit, nebo mohou být některé země zcela vynechány. Z důvodu nepříznivého počasí, zhoršené politické situace, nebo se nám tam nebude chtít. Dalším důvodem může být také absence financí. Cestu můžeme také kdykoliv přerušit a vrátit se na čas do ČR. Z důvodů rodinných, osobních a nebo přebalení materiálu, který díky různým teplotním pásmům musíme neustále měnit, včetně nesené video techniky. Proto neplánujeme a nemáme ani pevný časový horizont pro dokončení našeho projektu.


JAK SE PŘESOUVÁTE?

Během cest jsme nuceni přesouvat se co nejekonomičtěji. Občasným stopováním a nízko-nákladovou dopravou v oblasti, chceme cílit na co nejbližší kontakt s místním obyvatelstvem a jejich způsobem života. Nějaké to letadlo občas ale využívat musíme. Na cestě bychom rádi nocovali v lehkých hamakách s moskytiérou, nebo v ultralehkém stanu. Pochopitelně v oblastech kde je tato možnost povolena. Jinak jsme odkázáni na nejlevnější ubytování ve formě hostelu, jako tomu je například v zemích Jihovýchodní Asie. 

Aktivní odpočinek od putování rádi nalezneme při WWOOFINGU, který máme moc rádi, neboť se toužíme naučit základy farmaření. Během cesty aktivně využíváme COUCHSURFINGHOSPITALITY CLUB. 


PROČ TAK SLOŽITĚ?

Chceme využívat naše získané zkušenosti k něčemu dobrému, co může pomoci nejen lidem, ale také přírodě kterou tak moc milujeme. Víme totiž, že svět neničí špatní lidé, ale ti dobří co nedělají nic. V dnešní době je velké množství cestovatelských projektů a proto chceme být kreativní, odlišní a jít vlastní, zcela neobvyklou cestou. Během našich cest tvoříme občas citlivý obsah, plný reality a pravd. Máme na některá témata odlišný postoj, než někteří lidé a proto při pohledu na naší tvorbu, berte tuto informaci v potaz. Během cest NEBUDEME poukazovat jakoukoliv formou na odlehlá a hezká místa která navštívíme. Z důvodu zachování nedotčené krásy přírody a omezení přílivu turismu. Z tohoto důvodu se také během cest vyhýbáme turistickým destinacím. Děkujeme za pochopení.

Pokud by vás zajímaly důvody vzniku tohoto projektu, více informací naleznete ve spodní části sekce ČLENOVÉ.


JAK JSTE PROJEKT FINANCOVALI?

Projekt jsme financovali jednak z našetřených peněz z armády, z prodeje nepotřebného majetku a také z práce v Nizozemsku, kde jsme téměř půl roku oba pracovali přes pracovní agenturu OTTO WORK FORCE. Finance ale budeme mezi fázemi cest doplňovat, neboť je náš projekt dlouhodobějšího charakteru a chceme zůstat finančně samostatní i nadále.


BEZPEČNOSTNÍ DOPORUČENÍ NA CESTY PRO VÁS!

Od pobytu v Nizozemsku jsme neustále registrovaní v systému DROZD.MZV.CZ a informace o naší poloze pravidelně aktualizujeme. Projekt DROZD umožňuje účinně organizovat pomoc českým občanům, kteří poskytnou na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí. Všem kdo opouští Českou republiku doporučujeme zaregistrovat se také. Funguje to skvěle a nic vás to nestojí! DROZD nabízí nově ke stažení vlastní mobilní aplikaci, díky které můžete výhody registrace využívat ještě více naplno. Odkaz ke stažení zde: DROZD APK.


Chystáme se navštívit

nizozemsko → Filipíny → Thajsko → KAMBODŽA - Austrálie - Tasmánie - Nový Zéland - Fidži - Francouzská Polynésie - Havaj - Kalifornie - Utah - Vancouver - Aljaška - tennessee - houston (texas) - New York - Švýcarsko - itálie - Slovinsko - Chorvatsko - gruzie - Rumunsko - grónsko - Island - Irsko - dánsko - švédsko - norsko

česká a slovenská republika


Na interaktivní mapě stále pracujeme.

K vidění jsou zde prozatím naše body zájmu