NAŠE CESTA NENÍ CESTOU KOLEM SVĚTA,

NÝBRŽ CESTOU SVĚTEM.

 

Nejčastější otázky 🙂

JAK DLOUHÁ VAŠE CESTA BUDE?

V průběhu naší zhruba TŘÍLETÉ CESTY nás čekají řekněme tři fáze, které jsou podrobněji popsány níže. Tyto fáze budou ale jistě mnohokrát prohozeny, neboť jsme sami zjistili, že na takovýchto cestách efektivně dopředu plánovat nelze. 😀 Kam se tedy vydáme příště a jak dlouhá bude naše cesta dohromady, nemáme pro tuto chvíli absolutně ponětí. Po ukončení této cesty, však budeme navštěvovat i další země které nestihneme. Není tedy všem dnům konec. 🙂


1) fáze

  • (2018) – Jihovýchodní Asie, kde si člověk odvykne od campingu. Přesun do Australské Tasmánie a na ostrovy Nového Zélandu. Na konci ledna, proběhne návrat do České republiky z důvodu doplnění finančních prostředků a přestrojení materiálu na další fázi.

2) fáze

  • (2019) – Koncem února se opět vydáme do nějakého Evropského státu za prací. Během jara a léta, které budeme po dvou letech konečně trávit v České republice, se pomalu připravíme na další fázi, která povede státy USA, Kanady, Aljašky a doufáme i v ostrovy Tichého oceánu.

3) fáze

  • (2020 +) – Po návratu z USA nás čeká jedna z posledních fází, která ale nemá konce. Jedná se Evropu, kterou budeme postupně prozkoumávat celou. Nevynecháme země Skandinávie, Ukrajiny a naší milované vlasti, České a Slovenské republiky.

 


JAK SE PŘESOUVÁTE, KDE SPÍTE?

Během cest jsme nuceni přesouvat se ekonomicky. Občasným stopováním a nízko-nákladovou dopravou v oblasti, cílíme na co nejbližší kontakt s místním obyvatelstvem a jejich způsobem života. Ve zcela svobodném přesunu, nás však značně brzdí váha vybavení. Na cestách je našim hlavním příbytkem ultralehký stan popřípadě hamaky. Pochopitelně v oblastech kde je tato možnost povolena a k dispozici. Jinak jsme odkázáni na nejlevnější ubytování formou hostelu, jako například v zemích Jihovýchodní Asie. Aktivní odpočinek od putování rádi nalezneme při WWOOFINGU, který je nám také přínosem, neboť se toužíme učit základy farmaření.


CO MOHOU DIVÁCI OD PROJEKTU OČEKÁVAT?

Projekt má za cíl, všechny získané dovednosti z armády, zdravotnictví a zálesáctví, aplikovat nejen do života na cestách. Chceme využívat naše zkušenosti k něčemu dobrému, co může pomoci nejen lidem, ale také přírodě kterou milujeme. V dnešní době je velké množství cestovatelských projektů, proto chceme být kreativní, odlišní a z cest předávat informace, které mohou výrazně zvýšit bezpečnost. Být prospěšný cestovatelům a turistům, kteří se na své cesty zodpovědně připravují a také přírodě, které bychom rádi pomohli. Na straně druhé, mnoho lidí vyráží na své cesty nepřipravený a další neštěstí přibývají. Na to již nechceme pouze přihlížet a chystáme se vám prostřednictvím našeho seriálu ukázat, že to lze i jinak. JEDNODUŠE A BEZPEČNĚ. 🙂 

Snažíme se vlastním úsilím vyplnit mezeru ve filmografii, která dle nás na České scéně stále chybí. Rádi bychom, aby dovedenosti přežití oslovili širší oblast populace, neboť se do život-ohrožující situace, může dostat kdokoli a kdykoli. Dovednosti o přežití byli od zrodu civilizace, nedílnou součástí lidského umění, ať je tomu tedy tak i dnes.

Jak se stále někdo domnívá, tento projekt není humanitárního charakteru a nejsme ve spolupráci s žádnou z neziskových organizací. Nedovážíme cizince přes hranice a nepomáháme nikomu v tom, aby mohl cestovat! Během našich cest, je tvořen citlivý obsah poukazující na realitu. Nepoukazujeme na odlehlá a hezká místa která navštívíme. Z důvodu zachování krás přírody a částečnému omezení přílivu turismu. Jistě znáte rčení: ,,Všude bylo krásně, než tam přišel člověk." Nechceme tedy poukazovat na krásy světa, ale na mezery v bezpečnosti a jejich možné nápravě.

Shrnuto v úvodním videu ⇒ ZDE a pokud by vás zajímalo jak a proč projekt TRAVEL HELPERS CZ vznikl, více informací naleznete ve spodní části stránky ČLENOVÉ.


JAK JSTE PROJEKT FINANCOVALI?

Projekt jsme financovali z prodeje nepotřebného majetku a také z práce v Nizozemsku, kde jsme půl roku oba pracovali přes pracovní agenturu OTTO WORK FORCE. Finance ale budeme mezi fázemi cest doplňovat, neboť je náš projekt dlouhodobějšího charakteru a chceme zůstat finančně nezávislí i nadále. 

Dlouhodobé odříkání v kombinaci s tvrdou prací, je nejlepším lékem na nedostatek financí pro cestování.


BEZPEČNOSTNÍ DOPORUČENÍ PRO VAŠE CESTY

Od počátku naší cesty v Nizozemsku, jsme stále registrovaní v systému DROZD.MZV.CZ a informace o naší poloze pravidelně aktualizujeme. Projekt DROZD umožňuje účinně organizovat pomoc českým občanům, kteří poskytnou na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí. Všem kdo opouští Českou republiku doporučujeme zaregistrovat se také. Funguje to skvěle a nic vás to nestojí! DROZD nabízí nově ke stažení vlastní mobilní aplikaci, díky které můžete výhody registrace využívat ještě více naplno. Odkaz ke stažení zde: DROZD APK.


Chystáme se navštívit

nizozemsko → Filipíny → Thajsko → KAMBODŽA → Austrálie → Tasmánie → Nový Zéland - Francouzská Polynésie - Havaj - Kalifornie - Utah - Vancouver - Aljaška - tennessee - houston - New York - Švýcarsko - itálie - Slovinsko - Chorvatsko - gruzie - Rumunsko - grónsko - Island - Irsko - dánsko - švédsko - norsko

česká a slovenská republika

BODY ZÁJMU NAŠÍ CESTY: