WE APOLOGIZE, ENGLISH VERSION WILL BE SOON.

WE ARE WORKING ON IT! PLEASE, BE PATIENT.

Thank you.


 

 

 

 

SVĚT JE překrásné místo, proto CESTUJTE dokud to lze.

avšak mějte na paměti, že ŽIVOT MÁME POUZE JEDEN, PROTO buďte na svých cestách opatrní.

Tak vstávej, pomáhej, cestuj a žij!


Nebavilo nás o dobrodružství pouze snít, dívat se na dokumenty, sledovat příběhy jiných cestovatelů a opakovat si stále dokola, jednou naší cestu uskutečníme. Nesmíme naše sny nadále odkládat, pravá chvíle totiž nikdy nepřijde.

Perfektní chvíli si musíme vytvořit sami a právě teď.

Proto jsme zanechali našeho všedního života a jako armádní zdravotník s jeho princeznou, jsme vyrazili spolu s pokorou, na téměř tříletou cestu světem. Máme v úmyslu být užitečný a prověřit své dovednosti, schopnosti a umění technik přežití přímo v praxi.

Naše cesta není cestovatelsky typická, tak se nechejte unášet našim dobrodružstvím.


důležité upozornění

nejsme členy žádné z neziskových organizací, ani nejsme na humanitární misi.

na co se v projektu zaměříme?

 • Jako ZDRAVOTNÍK bych na vlastní oči rád viděl stav zdravotnických zařízení v různých koutech světa. Pokud místní zákon o zdravotnictví dovolí, rád bych v těchto zařízeních krátkodobě vypomohl.
 • OCHRANU PŘÍRODY bereme zodpovědně. Společně s námi nahlédněte srze témata, která vás mohou překvapit a mnohdy šokovat. Ukážeme vám realitu. Dále uvidíme jak spotřebu jednorázových plastů postupně snižovat a zjistíme proč je nejdůležitější pomoc, právě PREVENCE vzniku plastového odpadu. Pomůže to skrze generace postupně NÁTLAK na životní prostředí SNIŽOVAT? 
 • V první řadě vám chceme předávat určité DOVEDNOSTI A ZNALOSTI, které budete potřebovat, pokud se vydáváte do oblastí, kde bez nutných postupů a technik, hrozí zvýšené riziko zranění nebo odloučení od civilizace. JE LEPŠÍ BÝTI PŘIPRAVEN, NEŽ-LI PŘEKVAPEN!
 • Během cest probíhá natáčení našeho amatérského SERIÁLU, jak zůstat na cestách živ a zdráv. V něm se například dozvíte, co si s sebou do divočiny vzít, co jíst a nebo naopak, na co si dát pozor. Uvidíte co by měl dobrodruh znát a umět, aby bylo jeho dobrodružství také bezpečné. PŘEVEDEME TECHNIKY PŘEŽITÍ, z knih a učiva, do každodenní praxe na cestách a to i v těch nejzapadlejších koutech světa. Jak se bude teorie lišit od praxe? Dále si také ukážeme, jak se chovat ztracen v divočině a jak vaší cestu nejen přežít, ale jak na ní spokojeně a šťastně žít.
 • PRVNÍ POMOC se v terénu od té co známe z civilizace liší. Ukážeme si tedy, jak první pomoc poskytovat, pokud jste odkázáni sami na sebe a jste mimo dosah záchranných složek. Dále uvidíte doporučený zdravotnický materiál a jak podobnou lékárničku sestavit i pro vaše expedice. Vše je prověřeno praxí a zkušenostmi.
 • Recenze a testování VYBAVENÍ provádíme s láskou. V našem VÝSTROJNÍM PORTÁLE například uvidíte, na co se můžete spolehnout a nebo za co své peníze raději neutrácet. Na vybavení je vaše bezpečí také závislé, proto není radno tento fakt podceňovat a váš materiál vybírejte důsledně!
 • Chceme vás o všem dění na cestách INFORMOVAT, něco vás NAUČIT, ale také POBAVIT. Neboť beze srandy, není žádná cesta správná. 🙂

Proč je náš projekt medializován?

BEZPEČNOST
VYBAVENÍ
NAUKA
MOTIVACE
NERADI POUZE PŘIHLÍŽÍME.
 • Lidem chceme předávat informace, které mohou přispět ke zvýšení jejich bezpečnosti na cestách. Neustále totiž přibývá ztracených osob a nebo zesnulých cestovatelů. Bohužel tito lidé na cestách umírají většinou naprosto zbytečně.
DOPORUČUJEME POUZE VYBAVENÍ, KTERÉ JE PROVĚŘENO V PRAXI.
 • Pokud tedy nevíte co na cesty s sebou, jste tu správně. Při koupi jednotlivých výrobků, budete přesně vědět co od produktu očekávat a hlavně na co se můžete při svých cestách spolehnout. 
PROTOŽE I NA VYBAVENÍ JE VAŠE BEZPEČÍ ZÁVISLÉ!
TVRDÍ SE, ŽE POUHÝM SLEDOVÁNÍM SE ČLOVĚK UČÍ.
 • Pokud budete tedy sledovat náš seriál o bezpečném cestování, možná se taktéž něco naučíte a bude se vám to jednou hodit. Nebo jste nadšenci stejně jako my a zajímá vás, zda jsou všechny ty techniky a praktiky přežití v realitě funkční? Jak to vypadá, když se dostanete z domova od gauče s příručkou v ruce, na pustý ostrov daleko od civilizace. Stačí to abyste přežili?
CHCEME VÁS MOTIVOVAT K BEZPEČNÉMU CESTOVÁNÍ, ALE TAKÉ KE SPLŇOVÁNÍ VAŠICH SNŮ.
 • Tímto projektem vám chceme postupně předávat spousty ověřených informací z praxe. Rádi vás také ale motivujeme, ať již tipy pro snižování ekologického nátlaku na životní prostředí, tak pro kompletaci vašich snů. Život máme pouze jeden a pokud se z nás stanou ti co přihlíží, budeme toho později velmi litovat. Vaše odvaha a urputnost, byla motivací a rozhodujícím motorem pro start naší cesty. Proto víme, jak je motivace důležitá. 🙂

sledovat nás můžete také na sociálních sítích,

kde jsme pravidelně aktivní

FACEBOOK - INSTAGRAM - YOUTUBE