STAČÍ TELEVIZNÍ A NAUČENÉ TECHNIKY K TOMU,

ABYSTE V DIVOČINĚ PŘEŽILI?

Amatérský seriál o přežití, natáčen v terénu při cestách světem vojákem a princeznou.

 

INFORMACE O POŘADU:

Jedete na rodinnou dovolenou, ale rádi byste byli připraveni na potencionálně nebezpečné situace? Nebo potřebné dovednosti již ovládáte, ale zajímá vás osvědčený materiál, na který se budete moci v divočině spolehnout? Na internetu se dozvíte spousty všelijakých informací, pojďme se ale společně naučit:

JAK SE NA CESTÁCH NEBEZPEČÍ VYVAROVAT! 

 

 

Spolu s kamerou putujeme z místa na místo po celém světě, včetně Evropy, nebo České republiky a hledáme nejvhodnější techniky a dovednosti pro to, jak zůstat na cestách živí a zdraví. V dnešní době je k vidění na internetu mnoho seriálů věnující se ukázkám extrémního přežití, nebo mnohé rekonstrukce těchto bojů o přežití. Nikde však nejsou k vidění efektivní doporučení jak se chovat, aby k těmto neštěstím vůbec nedocházelo. Hodláme tuto mezeru ve filmografii doplnit vlastním úsilím.

 

Sloužil jsem téměř osm let v armádě a dobrodružství mám od malička v krvi. Prošel jsem mnoha náročnými kurzy a také několika kurzy přežití. Mám náročný výcvik u bojových jednotek a díky neustálému tréninku a nastudované literatuře, toho umím jak po teoretické, tak praktické stránce poměrně mnoho. Vždy mne ale zajímalo jaké je to ve skutečnosti. Jelikož znám mnoho technik pouze teoreticky z příruček pro přežití, uvidíme tedy jak se liší teorie od praxe a zda pouhá vědomost postačí k tomu, aby člověk přežil.

 

 

CO V EPIZODÁCH UVIDÍTE?

Jednotlivé epizody se budou lišit. Dějové verze s příběhem, ukázkové epizody. Společně s vámi se během cest naučíme a v praxi ukážeme různé techniky přežití v různých zeměpisných oblastech. Od naprostého základu jako je rozdělávání ohně, až po každodenní zajišťování bezpečného nocoviště. Pohyb v terénu, navigaci, samozřejmostí je první pomoc a také ohleduplnost k přírodě. Jak se na cestách chovat, co nepodcenit a na co si dát pozor, aby bylo vaše cestování bezpečné. Tímto projektem chceme darovat základní informace a dovednosti pro cestovatele a turisty, kteří se vydávají do náruče matky přírody.

 

 

MOTIVACE PRO NATÁČENÍ:

Nechceme již nadále nečině přihlížet dalším tragédiím, číst titulky v novinách a opět litovat mladého cestovatele. Přiznejme si to nebo ne, neustále totiž přibývá ztracených osob a nebo zesnulých cestovatelů. Bohužel tito lidé na cestách umírají většinou naprosto zbytečně a velkému procentu těchto tragédií by se dalo předejít! Nemusí jít ani o tragické konce, víme o mnoho nepříjemných situací, kterým musí rodiny s dětmi čelit například na dovolené v Chorvatsku. Je toho mnoho na co je potřeba dát pozor. I pouhé maličkosti rozhodují o vaší bezpečnosti, pamatujte.


Co je to survival?

Survival skills, obecně SURVIVAL, jsou dovednosti, které člověk využije v potencionálně nebezpečných situacích. Situací ohrožující váš život je celá řada, od živelné katastrofy, prudké změny počasí, havárie, ztroskotání na ostrově a nebo nepodařený skupinový výlet do neznáma. A je toho mnohem více! Do těchto situací se může i obyčejný člověk dostat z nenadání, aniž by do poslední chvíle očekával boj o svůj holý život. Tyto dovednosti jsou určené k zajištění základních životních potřeb, jako je vlastní ochrana, pokus o záchranu sebe sám, zajištění dostatku vody a jídla, správná signalizace záchranným týmům a v neposlední řadě ošetření zranění.

V dnešní moderní době je SURVIVAL zejména vyhledávaný a oblíbený  mezi mladými lidmi. Navrací se dřívější nutné dovednosti zpět do podvědomí dnešních generací? A nebo se stal SURVIVAL pouze oblíbenou hrou? V konečném důsledku je to jedno, důležité je, že lidé tyto praktiky nepřehlíží. Mnoho odborníků tvrdí, že i netrénovaný člověk, který si zachová pozitivní přístup, rozvahu a nadhled, dokáže v extrémních situacích jednat efektivněji, než-li jedinec s nadstandartním výcvikem. Avšak znalosti a dovednosti přežití, umocňují a vysoce doplňují konečný boj o přežití. 

SURVIVAL se řídí jednoduchými principy, které jsou pevně dané. Většina lidí na cestách umírá, právě díky neznalosti a nebo špatně seřazeným prioritám přežití. Náš web a celý projekt se pevně opírá o tyto principy a také se globálně zaobíráme právě SURVIVALEM a obecně pobytem v přírodě.