1. člen

Jan Jakub - zakladatel projektu

28 letý dobrodruh, původem z Tanvaldu. Bývalý voják zdravotník a střelecký instruktor.  Milovník přírody, bushcraftu a survivalu. Instruktor první pomoci a taktické medicíny. Fotograf samouk a člověk co nemá rád větu, že něco nejde.

Role v projektu:

Zdravotník, technik, fotograf, jednatel, bezpečnostní analytik, editor stránek a videí. Autor sériálu: CESTUJ BEZPEČNĚ 2018.

Cíle v projektu:

Ukáži vám jak několik let přežít a žít na cestách s minimem vybavení a financí. Vytvořím zde portál vybavení, na který se budete moci spolehnout. Natočíme seriál o přežití v praxi. Chci zažít rozdíl mezi představou o přežití a skutečností. Po odchodu z armády ztratil můj život smysl a motor, dovednosti a schopnosti které mám, chci vkládat do smysluplné práce a do toho poznat svět jinak. Toužím být užitečný a v harmonii s přírodou, bez které nemohu žít. Chci hodně mluvit ale také konat. Pochopit místní lid všude ve světě. Chci vás postupně seznamovat s realitou, která může lidem pomoci otevřít oči. Vše co se během cesty naučím ukáži vám, survival nadšencům a také lidem, kteří se cestovat stále bojí a tím je motivovat nejen k pokoře, ale také ke zvýšení bezpečnosti během cest.

Po návratu bych na přípravě a výcviku lidí pro nouzové situace, rád postavil pracovní i osobní život. 


2. člen

Míša Šmákalová

31 letá dobrodružná amazonka, přesto princezna a milovnice všeho živého. Rodačka města Liberec. Již bývalá vedoucí obchodu se zvířaty a dívka, co má více odvahy než kdejaký muž.

Role v projektu:

Kameramanka, pomocný zdravotník, polní šéfkuchař, správce administrativy a financí. Odborník na faunu / floru. Spoluautorka seriálu: CESTUJ BEZPEČNĚ 2018.

Cíle v projektu:

Ráda bych začala naplno žít a dělat co mě baví. Po 10 letech zavřená v obchodě, potřebuji pauzu od konzumního života v korporátu. Budu postupně vystupovat ze všech svých komfortních zón, abych se stala lepším člověkem, procestovala krásný svět, naučila se cizí jazyky a poznala nové lidi. Přestala se také bát života za zdí a získala novou zkušenost, která mě posilní. Na cestách vás budu informovat prostřednictvím mého projektu o špatnostech které se dějí na zvířatech všude ve světě. Šířením těchto negativních informací mám za cíl, apelovat na širší skupinu lidí, kteří pomohou změnou svého chování přispět ke zlepšení situace ve světě, která se týká nás všech. Jeden člověk nezmůže vše, ale když každý udělá i to málo, může mít příroda stále šanci. Mám strach a je to šílené, ale začít žít se musí dnes, ne až zítra. Proto do toho jdu naplno, s úsměvem a mé občasné asertivní nálady si nevšímejte, jsem přeci jen citlivý člověk. 🙂

Po návratu bych ráda získané dovednosti a schopnosti vložila do smysluplné práce, která pomáhá přírodě.


Historie vzniku projektu

Co mne vedlo k vytvoření projektu TRAVEL HELPERS CZ

Jan JAKUB - Pracoval jsem jako voják z povolání u 42. mechanizovaný prapor "Svatováclavský" v Táboře. Sloužil jsem jako vojenský zdravotník (Combat Life Saver, Combat Medic). Po necelých 5 letech u útvaru jsem byl nucen požádat o přeložení na posádku do Liberce z důvodu nestabilní rodinné situace, která nás v tu dobu sužovala. Armáda mi ale dala bohužel na výběr. Buď zůstat u 4.Brigády rychlého nasazení v Táboře, nebo odejít do civilu. Rodina je pro mě vždy na 1. místě, tak jsem řady armády opustil a vydal se do neznáma.

Se třemi lety v AKTIVNÍ ZÁLOZE AČR a téměř pěti lety u PROFESIONÁLNÍ ARMÁDY, toho v civilním sektoru takto mladý člověk bez zdravotnického vzdělání, nemá mnoho co nabídnout. I když je šikovný a pracovitý, legislativa zdravotnictví ČR hovoří jasně. A tak jsem se hledal. Co mám dělat, kde pracovat, aby to mělo smysl a abych své dovednosti a um mohl efektivně využívat i nadále po odchodu z armády. Zajímavou a hodnotnou zkušeností, pro mne byla práce jako filmový SET MEDIC. Bohužel, je tato práce sezónní a hledání sebe sám pokračovalo. Co dělat se svým životem, říkal jsem si neustále dokola a neúspěch střídal neúspěch. Od malička jsem miloval cestování a v přírodě jsem jako malý skaut vyrůstal. Pokud jsem se neuchytil v tomto chaotickém systému našeho státu, napadlo mne postavit se na vlastní nohy a žít dle odlišných pravidel. Tehdy vznikl plán vyrazit do světa. Věřím ale, že nelze na takovéto cestě světem, pouze chodit z místa na místo. Člověk musí něco nabídnout zpět. Můj smysl života je být užitečný a prospěšný. Proto jsem několik měsíců aktivně oslovoval různé spolky a organizace, zabývající se ochranou a pomocí přírodě. Žádná z nich však o dlouhodobou spolupráci nestála. Tehdy se to ve mne zlomilo a rozhodl jsem se jít vlastní cestou.

Proto jsem vytvořil projekt TRAVEL HELPERS CZ, který má za cíl všechny získané dovednosti z armády, zdravotnictví a zálesáctví, aplikovat nejen do života na cestách. Být prospěšný cestovatelům co se na své cesty zodpovědně připravují a také přírodě, které bych rád pomáhal. Na straně druhé, mnoho lidí vyráží na své cesty nepřipravený, na to já již nebudu pouze přihlížet a chci vám prostřednictvím našeho seriálu ukázat, že to lze i jinak. Bezpečněji! K projektu se nakonec připojila i má přítelkyně Míša, která má taktéž své důvody pro tuto životní změnu a touží vám z cest něco předat.

Zda byla naše CESTA SVĚTEM správnou volbou, uvidíme postupem času. Nicméně, začít žít život podle svého a dle zcela odlišných zásad je dar, který využijeme naplno. O návratu do ARMÁDY ČR však stále uvažuji.


 

CHCETE NAHLÉDNOUT SKRZE FOTOGRAFIE DO ŽIVOTA VOJÁKŮ ?

PRŮBĚH SLUŽBY V ŘADÁCH ARMÁDY ČR
Armáda ČR