1. člen

Jan Jakub - zakladatel projektu

28 letý dobrodruh, původem z Tanvaldu. Bývalý voják zdravotník a střelecký instruktor.  Milovník přírody, bushcraftu a survivalu. Instruktor první pomoci a taktické medicíny. Fotograf samouk a člověk co nemá rád větu, že něco nejde.

Role v projektu:

Zdravotník, technik, fotograf, jednatel, topograf, editor stránek a videí. Autor sériálu: CESTUJ BEZPEČNĚ 2018.

Cíle v projektu:

Ukáži vám jak několik let přežít a žít na cestách s minimem vybavení a minimem financí. Otestuji kvalitní i nekvalitní vybavení. Natočíme seriál o survivalu v praxi. Chci se pokusit přežít na opuštěném ostrově. (POKUD TO BUDE MOŽNÉ). Po odchodu z armády ztratil můj život smysl a motor, dovednosti a schopnosti které mám, chci tedy vložit do smysluplné práce a do života na cestách. Toužím být užitečný a v harmonii s přírodou, bez které nemohu žít. Chci hodně mluvit a také konat. Pochopit místní lid všude ve světě. V každé zemi se budu učit základy místní řeči a vše co se během cesty naučím chci ukázat vám, nadšencům a také lidem, kteří se cestovat stále bojíte a tím vás motivovat.

Po návratu bych na cestování a přípravě lidí pro nouzové situace, rád postavil pracovní i osobní život.


2. člen

Míša Šmákalová


31 letá dobrodružná amazonka, přesto princezna a milovnice všeho živého. Rodačka města Liberec. Již bývalá vedoucí obchodu se zvířaty a dívka, co má více odvahy než kdejaký muž.

Role v projektu:

Fotografka, kameramanka, pomocný zdravotník, polní šéfkuchař a správce administrativy. Odborník na faunu / floru. Spoluautorka seriálu: CESTUJ BEZPEČNĚ 2018.

Cíle v projektu:

Chci rozhodně začít naplno žít a dělat co mě baví. Po 10.letech zavřená v obchodě potřebuji pauzu od konzumního života v korporátu. Budu vystupovat ze svých komfortních zón, abych se stala lepším člověkem, procestovala krásný svět, naučila se cizí jazyky a poznala nové lidi. Přestala se také bát života za zdí a získala novou zkušenost, která mě posilní. Na cestách vás budu informovat prostřednictvím video série o zajímavostech ze světa fauny a flory. Chci vám také holky ukázat, že hezké můžete být na cestách i bez make-upu a dalších kravinek. 🙂 Mám strach a je to šílené, ale začít žít se musí dnes, ne až zítra. Proto do toho jdu naplno a s úsměvem.

Po návratu bych ráda získané dovednosti a schopnosti vložila do smysluplné práce, která pomáhá přírodě.


Historie vzniku projektu

Co mne vedlo k vytvoření projektu TRAVEL HELPERS CZ

Jan JAKUB - Pracoval jsem jako voják z povolání u 42. mechanizovaný prapor "Svatováclavský" v Táboře. Sloužil jsem jako vojenský zdravotník (Combat Life Saver, Combat Medic). Po necelých 5 letech u útvaru jsem byl nucen požádat o přeložení na posádku do Liberce z důvodu nestabilní rodinné situace, která nás v tu dobu sužovala. Armáda mi ale dala bohužel na výběr. Buď zůstat u 4.Brigády rychlého nasazení v Táboře, nebo odejít do civilu. Rodina je pro mě vždy na 1. místě, tak jsem řady armády opustil a vydal se do neznáma.

Se třemi léty v AKTIVNÍ ZÁLOZE AČR a téměř pěti lety u profesionální armády, toho v civilním sektoru takto mladý člověk bez zdravotnického vzdělání, nemá mnoho co nabídnout. I když je šikovný a pracovitý, legislativa zdravotnictví ČR hovoří jasně. A tak jsem se hledal. Co mám dělat, kde pracovat, aby to mělo smysl a abych své dovednosti a um mohl efektivně využívat i nadále po odchodu z armády. Zajímavou a hodnotnou zkušeností, pro mne byla později práce jako filmový SET MEDIC. Bohužel, je tato práce sezónní a hledání sebe sám pokračovalo i nadále. Co dělat se svým životem, říkal jsem si neustále dokola a neúspěch střídal neúspěch. Od malička jsem miloval cestování a v přírodě jsem jako malý skaut vyrůstal. Pokud jsem se neuchytil v tomto chaotickém systému státu, napadlo mne postavit se na vlastní nohy a žít dle odlišných pravidel. Tehdy vznikl plán vyrazit do světa. Věřím, že ale nelze na takovéto cestě světem, pouze chodit z místa na místo. Člověk musí něco nabídnout zpět. Můj smysl života je být užitečný a prospěšný. Proto jsem několik měsíců oslovoval různé spolky a organizace, zabývající se ochranou a pomocí přírodě. Žádná z nich však o dlouhodobou spolupráci nestála. Tehdy se to ve mne zlomilo a rozhodl jsem se jít vlastní cestou.

Proto jsem vytvořil projekt TRAVEL HELPERS CZ, který má za cíl všechny získané dovednosti z armády, medicíny a zálesáctví, aplikovat nejen do života na cestách. A být užitečný. Mnoho lidí vyráží na své cesty nepřipravený. Na to já již nebudu pouze přihlížet a chci vám prostřednictvím našeho seriálu ukázat, že to lze i jinak. Bezpečněji! K projektu se nakonec připojila i má přítelkyně Míša, která má taktéž své důvody pro tuto životní změnu a touží vám z cest něco předat.

Zda byla naše cesta správnou volbou, uvidíme postupem času. Nicméně, začít žít život podle svého a dle zcela odlišných zásad je dar, který využijeme naplno. O návratu do ozbrojených sil ČR, uvažuji po ukončení této cesty.