MODERNÍ ŠKOLA PŘEŽITÍ

MODERNÍ ŠKOLA PŘEŽITÍ vás nenaučí pouze PŘEŽÍT, ale jako jediní v České republice vás naučíme dovednosti, díky kterým se do problémů nebudete muset vůbec dostat. V dnešní době, se mnoho z vyučovaných dovedností, jeví jako zastaralé a nefunkční. Na cestách tyto dovednosti ověřujeme a upravujeme tak, aby byly použitelné i v moderní době a širší populací. Zprostředkujeme vám tedy skutečně zažité zkušenosti, během cestování a dlouhodobému vystavování extrémním situacím. Mnohaleté zkušenosti z armády plus to, co jsem pochopil a prožil ve světě, je velké plus právě pro naše zákazníky. Nehrajeme si na kovboje co vám za peníze budou tvrdit, že vás křesadlo a SURVIVAL KIT zachrání! Máme na PŘEŽITÍ odlišný pohled a nebudeme vás nutit nechávat MOBIL doma, nebo jíst červy. V moderní době mají jít primitivní a moderní technologie ruku v ruce. Od tohoto principu je vedena celá naše výuka, která je jediná svého druhu.

Veškeré naše nabízené kurzy, jsou na vzájemné domluvě. PŘIZPŮSOBTE si KURZ dle svých preferencí. Po absolvování kurzu obdrží každý účastník CERTIFIKÁT. Spolupracujeme také s řadou odborníků a partnerských organizací.

UPOZORNĚNÍ: Nabízené kurzy na této doméně, jsou pouze provizorním řešením. Pracujeme na vlastní e-shop platformě.


POZNEJTE SVOU SKUTEČNOU TVÁŘ

A NAHLÉDNĚTE NA PŘEŽITÍ JINAK ...


KURZY PRVNÍ POMOCI
PRVNÍ POMOC
TCCC / TECC / KRIZOVÉ SITUACE / CESTOVNÍ MEDICÍNA

Zdravotnické školení založené na reálných zkušenostech ze služby v AČR. Cestovní první pomoc, nebo kompletace lékárniček či IFAKů. Chcete TCCC, TECC trénink pro váš airsoftový tým, military sdružení a nebo pro vaší jednotku, spadající pod PČR, AČR?Potřebné licence a oprávnění mám. 

Od koho jiného je lepší učit se, než-li od vojáka bojových jednotek.

VÍCE ...


KURZy PŘEŽITÍ - DLE MODERNÍCH POSTUPŮ
KURZ PŘEŽITÍztracen v českém lese / ZÁKLADNÍ PRINCIPY / hory

Školy přežití vás dnes naučí pouhé základy, budete si chvilku připadat jako zálesák, ale rozhodně vás víkendový kurz NENAUČÍ PŘEŽÍT! Na výuku přežití v moderní společnosti by se mělo pohlížet jinak, PRAKTICKY a EFEKTIVNĚ. V našich kurzech se dozvíte informace a postupy, díky kterým se do nouzové situace vůbec nebudete muset dostat. Nejdůležitější je právě PREVENCE a tu my ovládáme dokonale. Kurz je vhodný pro rodiny s dětmi, zaměstnance, studenty a pro všechny, kteří chtějí být připraveni a ne překvapeni.

VÍCE ...


KURZ PŘEŽITÍ - EXTRÉMNÍ PŘEŽITÍ VE SVĚTĚ
OPUŠTĚNÝ OSTROV / POUŠŤ / REÁLNÉ SITUACE

Naučte se skutečným dovednostem ve světě reality. Pokud již techniky PŘEŽITÍ ovládáte a rádi byste své dovednosti vyzkoušeli v reálných podmínkách tisíce kilometrů od pohodlí domova, i to je možné. U tohoto kurzu jsou nutné fyzické predispozice, dovednosti a osobní pohovor. Tento kurz nabízíme z důvodu toho, že sami moc dobře víme, jak těžké je dnes najít místo pro realistický trénink dovedností přežití. O celou akci se vám postaráme, včetně fotodokumentace, nauky během vysazení a zdravotnického zabezpečení. Jdeme na to jinak a proto jsme jediní, kdo tento typ kurzu nabízí.

VÍCE ...


VYBAVENÍ A KRIZOVÉ SITUACE
VYBAVENÍ
SESTAVENÍ LÉKÁRNIČKY / IFAK / EDC / EVAKUAČNÍ ZAVAZADLO /  CESTOVNÍ BATOH

Špatně zvolené vybavení na špatném místě, není bezpečné. Proto výběr vybavení nepodceňujte! Vaší rodinu mohu připravit na neočekávané situace, tipy pro zabezpečení bytu (baráku) a nebo sestavím vaše evakuační zavazadla. (BUG-OUT BAG) V dnešní době vnímáme bezpečí jako samozřejmost, to však trvá do té doby, než systém přestane fungovat tak, jak má. Proto buďte vždy napřed a připravte sebe a svou rodinu.

VÍCE ...


EXPEDIČNÍ průvodce a ZDRAVOTNÍK S VYBAVENÍM
EXPEDICE PRŮVODCEZDRAVOTNÍK NA DĚTSKÉM TÁBOŘE / SPORTOVNÍ AKCE / MILITARY / EXPEDICE / PRŮVODCE

Všude je potřeba někoho, kdo se postará o členy týmu v případě zranění, nebo odloučení od civilizace. Nepodceňujte funkci zdravotníka a připravte sebe a svůj tým. BEZPEČNOSTNÍ PRŮVODCE - Vaši expedici mohu vést, připravit plány, seznámit vás s bezpečnostními riziky a budu na vás po celou dobu expedice dohlížet a dovedu vás živé a zdravé zpět domů!

VÍCE ...


FOTOGRAF / KAMERAMAN

FOTOGRAFChystáte se na akci a nemáte fotografa? Kdo má furt zastavovat a něco fotit. Selfie jsou již OUT a proto je super mít někoho, kdo vám na konci vašeho dobrodružství, předá disk plný akčních vzpomínek. Rád fotím dynamické situace, military akce, přírodu a nepohrdnu ani portréty a krásou žen. 🙂 Disponuji vlastní foto i video technikou a o vaše fotografie se s láskou postarám. Na některé mé fotografie se můžete podívat ve FOTOGALERII.

VÍCE ...


NAUKA A VZDĚLÁVÁNÍ
CESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKAPŘEDNÁŠKY / VZDĚLÁVÁNÍ MLÁDEŽE / bezpečnostní ŠKOLENÍ / krizové situace / SEBEOBRANA

Zajímá vás vyprávění z naší cesty kolem světa? Chcete pro vaši mládež ve škole neotřelou a naučnou přednášku, která bude pro děti morálním přínosem? Pro firmy či podnikatele dále nabízíme pravidelné vzdělávací školení o bezpečnosti a postupech při krizové situaci. I v moderní době plné jistot, může přijít nenadálá situace. BUĎTE PŘIPRAVENI a NE PŘEKVAPENI!

VÍCE ...


OCHRANA PŘÍRODY
OCHRANA PŘÍRODYMEDIALIZACE PROBLÉMU / SPOLUPRÁCE / ZAMĚSTNÁNÍ

Příroda a zvířata jsou pro nás prioritou a snažíme se je aktivně chránit. K matce zemi cítíme hlubokou lásku a RESPEKT. Pokud potřebujete někoho, kdo se zvířat nebojí, ale umí se o ně empaticky postarat, jsme ti pravý. Míša má navíc 10 let praxe v práci se zvířaty a během cest jsme nabrali obrovské množství manuálních zkušeností a viděli svět v jeho ryzí a mnohdy smutné podobě.

VÍCE ...


online výuka

VZDĚLÁVÁNÍ ONLINEPokud vám čas neumožňuje osobní setkání a návštěvu nějakého z našich KURZŮ, no a nebo jsme právě na cestách. Nezoufejte! Můžeme se domluvit na online výuce. 🙂

 

VÍCE ...


PORTFOLIO lektora

JAN JAKUBJan JAKUB - V armádě české republiky jsem absolvoval řadu kurzů, odborných školení a s téměř 10 lety praxe v oblasti bezpečnosti nejen u ozbrojených sil, jsem odborně způsobilí předávat tyto dovednosti i mimo resort ministerstva obrany ČR. Využívání různých technik během dlouhodobého cestování, člověka naučí dovednosti spojovat s těmi armádními a v konečném důsledku je to dokonalé. Jsem vyučen v oboru zabezpečovacích technologií. Obdržel jsem ocenění GIVEN FOR EXCELLENCE od Americké armády, za pomoc zraněnému kolegovi při mezinárodním cvičení v Německu. U 4.BRIGÁDY RYCHLÉHO NASAZENÍ, bylo mou hlavní náplní školení kolegů a nově příchozích vojáků v oblasti zdravotní přípravy, TCCC a TECC. No a jako dodnes necertifikovaný instruktor i střeleckou přípravu, manipulaci se zbraní a taktické postupy CQB. Své odborné dovednosti a znalosti, jsem aktivně navyšoval také mimo pracovní dobu a sebevzdělávání jsem věnoval nemálo času. Profesionální kurzy od těch nejlepších v oboru, studium, stáže. Organizování military akcí, doprovodné programy sebeobrany, neziskové výuky první pomoci a v neposlední řadě, každoroční nejen zdravotnické zabezpečení na letních dětských táborech, jenž mi byly odpočinkem a do dnešních dní nostalgickou vášní. Ošetřoval jsem také Americké filmové hvězdy a dohlížel na ně při práci SET MEDIKA, u filmové produkce FILM UNITED. Zálesáctví, SURVIVALU a BUSHCRAFTU se věnuji od dětských let. Začínal jsem jako malý skaut, později jako instruktor přežití. Tyto zažité dovednosti aktivně využívám i na svých cestách, kde nám nejednou ZACHRÁNILI ŽIVOT! Mnoho technik jsem sám poupravil a zdokonalil, aby byly ještě více efektivní, jednoduché a dostupné pro každého jedince v dnešní moderní době. Přežití v přírodě lze vnímat rozdílně, my vás chceme přivítat u kurzů MODERNÍHO PŘEŽITÍ a u projektu CESTUJ BEZPEČNĚ.


odborné Kurzy a školení

 • Kurz první pomoci - SAPO TRAINING
 • Zdravotník zotavovacích akcí - Český červený kříž
 • Zdravotník zotavovacích akcí / ROZŠÍŘENÝ - Český červený kříž
 • Combat lifesaver course CLS / BASIC- Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany (CaCM, Strakonice)
 • Combat lifesaver course CLS / ADVANCED - Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany
 • Combat lifesaver course CLS / SPECIAL - USAEUR OCSURG INTERNATIONAL. -  U.S. ARMY EUROPE
 • Ranger MEDIC (TRAINING) - U.S. ARMY EUROPE
 • S.E.R.E. A  (SURVIVAL, EVASION, REZISTENCE, EXTRACTION) - Velitelství výcviku - vojenská akademie Vyškov
 • S.E.R.E. B  (SURVIVAL, EVASION, REZISTENCE, EXTRACTION) - Velitelství výcviku - vojenská akademie Vyškov
 • Kurz přežití - Velitelství výcviku - vojenská akademie Vyškov
 • Kurz přežití / Rozšířený - Velitelství výcviku - vojenská akademie Vyškov
 • Kurz přežití / v džungli (Filipíny) - JEST MILITARY ACADEMY / PHILIPPINES
 • Boj v zastavěném prostoru CQB - Velitelství výcviku - vojenská akademie Vyškov
 • Základní příprava - aktivní zálohy - Velitelství výcviku - vojenská akademie Vyškov
 • Základní příprava - doškolovací intenzivní výcvik DIV - Velitelství výcviku - vojenská akademie Vyškov
 • KONFERENCE - např: VIA Protect, Czech Association of Combat Medics, Hard Task, Červený kříž, TCCC PHILIPPINES.
 • KURZY mimo odbornost - např: kurz psychologie, zvládání krizových situací, sebeobrana, počítačové, editační programy a tvorba webu.
 • Vyučen v oboru ZABEZPEČOVACÍ ELEKTRONICKÉ SYSTÉMY.

ZAUJALa vás nabídka kurzů?

V TOM PŘÍPADĚ nás KONTAKTUJTE


 • CENY JSOU NA DOMLUVĚ

 • MOŽNÁ SKUPINOVÁ SLEVA

 • GARANCE PROFESIONÁLNÍHO PŘÍSTUPU A VÝUKY

 • DOSTUPNÉ CENY PRO VĚTŠINU OBYVATEL

 • V PŘÍPADĚ SPOLUPRÁCE, JE PRO STÁTNÍ SLOŽKY KURZ ZDARMA


10. PRAVIDEL PŘEŽITÍ V PŘÍRODĚ

Deset pravidel z našich zkušeností, díky kterým bude váš pobyt v divočině nyní bezpečnější. 

Video doporučujeme shlédnout...


AKADEMIE, STÁŽE, KURZY, ZAHRANIČNÍ ZKUŠENOSTI