Hlavní partner

 

 

Partneři projektu

 

 

 

 

 

STAČÍ VÁM TELEVIZNÍ A NAUČENÉ TECHNIKY K TOMU, ABYSTE V DIVOČINĚ PŘEŽILI?

Amatérský seriál o přežití pro cestovatele, natáčen v terénu při cestách světem vojákem a princeznou.
Jedete na dovolenou, ale rádi byste byli připraveni na to co kdyby náhodou? Nebo potřebné dovednosti již ovládáte, ale zajímá vás osvědčený materiál na který se budete moci v divočině spolehnout? Na YouTube se dozvíte spousty všelijakých informací, pojďme se ale společně naučit, JAK SE NA CESTÁCH NEBEZPEČÍ VYVAROVAT! 

Spolu s kamerou putujeme z místa na místo po celém světě, včetně Evropy a České republiky a hledáme nejvhodnější techniky a dovednosti pro to, jak zůstat na cestách živí a zdraví. V dnešní době je k vidění na internetu mnoho seriálů věnující se ukázkám extrémního přežití, nebo mnohé rekonstrukce oněch bojů o přežití. Nikde však nejsou k vidění doporučení jak se chovat, aby k těmto neštěstím vůbec nedocházelo. Hodláme tuto mezeru ve filmografii doplnit. 
Sloužil jsem téměř osm let v armádě a dobrodružství mám od malička v krvi. Prošel jsem mnoha náročnými kurzy a také několika kurzy přežití. Mám náročný výcvik u bojových jednotek a díky neustálému tréninku a nastudované literatuře, toho umím jak po teoretické tak praktické stránce poměrně mnoho. Vždy mne ale zajímalo jaké je to ve skutečnosti. Chci se dozvědět kam až sahají mé schopnosti a zda stačí mé dovednosti k tomu abych přežil.


CO V EPIZODÁCH UVIDÍTE?

Jednotlivé epizody se budou lišit. Od dějové verze s příběhem, se můžeme vrhnout i na ukázkové epizody. Společně s vámi se během cest naučíme a v praxi ukážeme různé techniky přežití v různých zeměpisných oblastech. Začneme od naprostého základu jako je rozdělávání ohně, až po každodenní zajišťování bezpečného nocoviště, pohyb v terénu, navigaci, samozřejmostí je PRVNÍ POMOC a také ohleduplnost k přírodě. Jak se na cestách chovat, co nepodcenit a na co si dát pozor aby bylo vaše cestování bezpečné. Tímto našim pokusem chceme darovat základní informace a dovednosti pro cestovatele a turisty, kteří se vydávají do náruče matky přírody. Mnoho technik známe taktéž pouze teoreticky z příruček pro přežití, proto uvidíme jak se liší teorie od praxe a zda pouhá vědomost postačí k tomu abychom přežili.


MOTIVACE PRO NATÁČENÍ:
Nechceme již nadále nečině přihlížet dalším tragédiím, číst titulky v novinách a litovat opět mladého cestovatele. Přiznejme si to nebo ne, neustále totiž přibývá ztracených osob a nebo zesnulých cestovatelů. Bohužel tito lidé na cestách umírají většinou naprosto zbytečně a velkému procentu těchto tragédií by se dalo předejít! Nemusí jít ani o tragické konce, víme o mnohých nepříjemných situacích kterým musí rodiny s dětmi čelit například na dovolené v Chorvatsku. Je toho mnoho na co si dát pozor. Doplníme si tedy informace nejen pro začínající cestovatele, ale také probereme doporučený materiál, pokud nevíte co s sebou na cesty, nebo co si vzít na letní dovolenou. I pouhé maličkosti rozhodují o vaší bezpečnosti, pamatujte.


CO ŘÍCI NA ZÁVĚR?
Vyrazit do světa chce odvahu. Vyrazit do světa a během ní natáčet koukatelný seriál, téměř bez vybavení a zkušeností, je vážně šílené! Máme tedy štěstí, že šílenosti milujeme. Oba dva totiž víme, že nás čeká náročná cesta, která prověří nejen naše schopnosti, ale také vzájemný vztah. Moc rádi bychom, aby seriál fungoval a aby se nám naše myšlenka povedla zrealizovat.


Mezi jednotlivými díly natáčíme také krátká videa s doporučeními pro vaše cesty. Tudíž než-li se dočkáte dalšího dílu, nahlédněte i vy do tajů TIPŮ Z FLEKU.

Pokud by jste nás rádi podpořili, nebo máte kontakty na někoho kdo by nám se seriálem mohl poradit, veškeré informace o podpoře naleznete ZDE. Děkujeme. 🙂


Co je to survival?

Survival skills, obecně Survival, jsou dovednosti, které může člověk využít v nebezpečných situacích (např. při živelních pohromách, při havárii na odlehlém místě, ztroskotání apod.) pro záchranu vlastního života nebo života jiných lidí. Jsou určeny k zajištění naprosto základních potřeb jako jsou voda, jídlo, přístřeší a teplo, k zachování rozvahy, ke schopnosti správné signalizace a navigace, k poskytnutí první pomoci a léčbě následků úrazů.
Odborníci soudí, že pokud je člověk nucen podstoupit boj o přežití, je to v prvé řadě psychologická záležitost. Člověk může mít rozsáhlé znalosti, co dělat, ale pokud nebude věřit v úspěch a nebude mít pevnou vůli, nepřežije. A naopak, přestože jedinec nemusí disponovat patřičnými znalostmi, ale uchová si rozvahu a nezpanikaří, bude se snažit situaci zvrátit ve svůj prospěch, má nemalou šanci, že to dokáže. Odhodlání, vůle, odolnost, vytrvalost - tyto atributy výrazně zvyšují šance na přežití. Znalosti poté situaci usnadňují.

(Tento text byl převzat z České Wikipedie, neboť význam pojmu vystihuje dokonale.)