Hlavní partner

 

Partneři projektu

 

 

 

 

ZAJÍMAVOSTI, VLOGY, CESTOPISY, DOKUMENTY A mnoho dalšího.


SOPKA MAYON / BICOL - FILIPÍNY

Vyvolala dva měsíce zpět obrovský chaos a zmatek, při své poslední náhlé erupci v lednu roku 2018. Bezpečnostní stupeň se vyšplhal až na 4 z 5 a láva tryskala do výše 600 metrů nad úroveň kráteru. Slévala se až k hranici Danger Zone, což je vzdálenost 6km kolem celé hory.

Proč tato sopka vyvolává strach a turisti na toto místo nechtějí jezdit? Moc nás tyto otázky zajímali a proto jsme se vydali na místo osobně a chtěli jsme o této sopce něco zjistit. Informace jsme získávali z různých zdrojů na internetu, od novinářů, pracovníků institutu PHIVOLCS a také od místních obyvatel. Některá uvedená data a události nemusí být proto přesná. Děkujeme za pochopení 🙂


SOPKA MAYON / NEPOVEDENÉ ZÁBĚRY

Natáčení dokumentu takto v terénu není nic snadného, to jsme věděli od začátku projektu. S filmováním je ale spjato taktéž mnoho zábavy a abychom vás o ní neochudili, rozhodli jsme se vytvořit video z nepovedených záběrů. Video má pouze srandovní význam a tak si ho užijte společně s námi. 🙂

UPOZORNĚNÍ: VIDEO OBSAHUJE VULGÁRNÍ VÝRAZY!


po stopách robinsonova ostrova / caramoan - Filipíny

Jelikož jsem pro filmovou produkci pracoval, film miluji. Navíc jsem fanoušek Survivoru a Robinsonova ostrova, takže místo planých řečí u piva, jak bych chtěl být v ráji, jsme se s Míšou na naší cestě světem rozhodli, vydat se osobně po stopách našich ČESKÝCH ROBINSONŮ. 🙂

Před odletem na Filipíny sme pár dílů viděli, ale mimo území ČR se nelze na tyto pořady koukat a tak sme byli téměř bez informací. Lokace natáčení, příběhy a novinky jsme se dozvídali sporadicky a tudíž i proto byla naše cesta po stopách robinsonů velmi náročná. Video je určeno pro milovníky těchto show a také pro samotné robinsony, aby si po roce opět připomněli jejich životní zážitek. Tímto vás všechny zdravíme a máte náš velký obdiv, že jste to na ostrovech vydrželi tak dlouho. Ze zkušenosti víme jak náročné je pouze se pohybovat v takovém šíleném vedru. 🙂


národní park / caramoan - Filipíny

Také v tomto videu si fanoušci Survivoru a Robinsonova ostrova najdou to své. Tak mrkněte a nechte se unášet krásou pokladu Filipín.

Národní park Caramoan není jenom množství překrásných ostrovů, nespoutaná příroda okolo moře, ale také divoká a nedotčená příroda národního parku ve vnitrozemí. Pokud se někdo vydáte do těchto končin, doporučujeme s sebou vzít mačetu, neboť žádná z cest není udržovaná a treking je tam velmi nesnadný a musíte s tím počítat. Buďte na této cestě opatrní, bezpečnost si tam musíte chránit sami a jediná chyba s sebou může nést fatální důsledky. 


národní park / CHIANG MAI - THAJSKO

Dnes jsme se vydali na moto trek do Thajských hor nedaleko Chiang Mai. Cesta byla dlouhá a mokrá. Míša měla také premiéru a setkala se tváří v tvář své noční můře. Jak to vše dopadlo uvidíte ve videu.


KURZ PŘEŽITÍ V DŽUNGLI - JEST AKADEMIE / Filipíny

Při naší návštěvě kamaráda od US RANGERS v Angelesu, jsme si nemohli nechat ujít místní akademii pro přežití. Jest camp je enviromentálním střediskem, stanicí, výcvikovým centrem ozbrojených složek Filipín a také skvělým místem pro aktivní a naučné trávení volného času s rodinou a nebo firemním meetingem. Jsou jedinou akademií která takovéto výcviky na Filipínách nabízí a nebylo vůbec jednoduché se tam dostat.

Naštěstí známý přítel z Filipínského SWATu nám při jednáních pomohl a s tím, že jsme si museli zaplatit kurz pro 10 osob, což je minimální suma lidí pro započetí kurzu, jsme tuto možnost dostali. Jednalo se o zhruba 30 hodinový kurz, kde se člověk naučí zžít s místní faunou a florou, naučí se vyhýbat problémům, zametat po sobě stopy, sbírat co je jedlé a nesahat na to co je jedovaté. Dále výběr pro nocování, stavbu přístřešků, rozdělávání ohně pomocí primitivní technologie bambusu, lov drobné zvěře, chytání ryb a krabů... a dále něco málo z přírodní lékárny.

  • Zajímavostí kurzu byl jistě noční lov krabů, kde jsme filmovali obrovské pavouky, kteří taktéž lovili. ( záznamy jsou bohužel zničeny, k dispozici jsou pouze fotografie )
  • Dále noční souboj obřího hada s opicí. Had po dlouhém boji nad opicí vyhrál.
  • A v neposlední řadě mnoho zkušeností, které si s sebou člověk odnesl od zkušeného instruktora se 40 léty praxe pro Filipínské speciální jednotky.
Web akademie - WWW.jestcamp.com