PORTFOLIO lektora

V ARMÁDĚ jsem absolvoval řadu kurzů, odborných školení a s téměř 10 lety praxe v oblasti bezpečnosti nejen u ozbrojených sil, jsem odborně způsobilí předávat tyto dovednosti i mimo resort ministerstva obrany ČR. Jako voják však respektuji mlčenlivost a o armádních postupech se toho příliš nedozvíte. Praxe mimo armádu, však člověka naučí různé dovednosti spojovat s těmi armádními a v konečném důsledku je to dokonalé. Obdržel jsem ocenění GIVEN FOR EXCELLENCE od US ARMY, za pomoc zraněnému kolegovi při mezinárodním cvičení v Německu. U 4.BRIGÁDY RYCHLÉHO NASAZENÍ, bylo mou hlavní náplní školení kolegů a nově příchozích vojáků v oblasti ZDRAVOTNÍ PŘÍPRAVY, TCCC a TECC postupů a jako dodnes necertifikovaný instruktor i střeleckou přípravu. Manipulace se zbraní a taktické postupy CQB. Své odborné dovednosti a znalosti, jsem efektivně zvyšoval také mimo pracovní dobu a sebevzdělávání jsem věnoval nemálo času. Profesionální kurzy od těch nejlepších v oboru, studium, stáže. Organizování military akcí, doprovodné programy sebeobrany, neziskové výuky první pomoci a v neposlední řadě, každoroční nejen zdravotnické zabezpečení na letních dětských táborech, jenž mi byly odpočinkem a do dnešních dní nostalgickou vášní. Zálesáctví, SURVIVALU a BUSHCRAFTU se věnuji od dětských let. Začínal jsem jako malý skaut, později jako instruktor přežití. Po odchodu z armády jsem zdravotnické dovednosti využíval jako zdravotní dozor u filmové produkce FILM UNITED, na pozici SET MEDIC. Tyto zažité dovednosti aktivně využívám i na svých cestách, kde mi nejednou ZACHRÁNILI ŽIVOT! Mnoho technik jsem také sám poupravil a zdokonalil, aby byly ještě více efektivní a jednoduché.

Na naší CESTĚ SVĚTEM potkáváme denně stovky lidí, kteří zbytečně riskují své životy pro nic. Nevěříte? Chápu vaše myšlenky. Nahlédněme tedy do rekonstrukce bojů o přežití například na YouTube. Nalezneme jich desítky. Víte jak všechny začínají? ,,Vydal jsem se tam a neměl ani vodu, neměl jsem nic. / V batohu mi chybělo něco, čím bych si rozdělal oheň. / Zranění bylo vážné, ale já neměl lékárničku. /  Nikomu jsem neřekl kam se chystám, myslel jsme si, že se hned vrátím a tak jsem si nic nebral." Dalo by se pokračovat do nekonečna. Už rozumíte?

odborné Kurzy a školení

 • Kurz první pomoci - SAPO TRAINING
 • Zdravotník zotavovacích akcí - Český červený kříž
 • Zdravotník zotavovacích akcí / ROZŠÍŘENÝ - Český červený kříž
 • Combat lifesaver course CLS / BASIC- Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany (CaCM, Strakonice)
 • Combat lifesaver course CLS / ADVANCED - Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany
 • Combat lifesaver course CLS / SPECIAL - USAEUR OCSURG INTERNATIONAL. -  U.S. ARMY EUROPE
 • Ranger MEDIC (TRAINING) - U.S. ARMY EUROPE
 • S.E.R.E. A  (SURVIVAL, EVASION, REZISTENCE, EXTRACTION) - Velitelství výcviku - vojenská akademie Vyškov
 • S.E.R.E. B  (SURVIVAL, EVASION, REZISTENCE, EXTRACTION) - Velitelství výcviku - vojenská akademie Vyškov
 • Kurz přežití - Velitelství výcviku - vojenská akademie Vyškov
 • Kurz přežití / Rozšířený - Velitelství výcviku - vojenská akademie Vyškov
 • Kurz přežití / Džungle (Filipíny) - JEST MILITARY ACADEMY / PHILIPPINES
 • Boj v zastavěném prostoru CQB - Velitelství výcviku - vojenská akademie Vyškov
 • Základní příprava - aktivní zálohy - Velitelství výcviku - vojenská akademie Vyškov
 • Základní příprava - doškolovací intenzivní výcvik DIV - Velitelství výcviku - vojenská akademie Vyškov
 • KONFERENCE - např: VIA Protect, Czech Association of Combat Medics, Hard Task, Červený kříž.
 • KURZY mimo odbornost - např: kurz psychologie, zvládání krizových situací, sebeobrana, počítačové, editační programy a tvorba webu.

NABÍZENÉ SLUŽBY

KURZY 1. POMOCI  (TCCC / tecc) -
 • Zdravotnický trénink založený na reálných zkušenostech. Cestovní první pomoc a kompletace lékárniček. Chcete TCCC, TECC trénink pro váš airsoftový tým, military sdružení a nebo pro vaší jednotku, spadající pod PČR, AČR? Potřebné licence a oprávnění mám. Od koho jiného je lepší učit se, než-li od vojáka bojových jednotek.
KURZY PŘEŽITÍ JINAK! (různé varianty) - 
 • Školy přežití vás naučí pouhé základy, ale v realitě je život ovlivňujících faktorů, na které je potřeba se zaměřit MNOHEM více a jsou rozdílné od dostupných témat na Českém trhu. Je nutné pohlédnout na tuto výuku i z jiné perspektivy a efektivněji. Vhodné pro rodiny s dětmi, zaměstnance, studenty a další aktivní lidi. Ideální také jako teambuildingová akce.
SESTAVENÍ LÉKÁRNIČKY / EVAKUAČNÍho ZAVAZADLa - 
 • Vybavení mne prostě baví. Věnuji se mu více jak 18 let. Špatně zvolené vybavení na špatném místě, není bezpečné. Proto výběr vybavení nepodceňujte! Vaší rodinu můžu připravit na neočekávané situace, tipy pro zabezpečení bytu (baráku) a nebo sestavím vaše evakuační zavazadla. (BUG-OUT BAG)
ZDRAVOTNÍK S VYBAVENÍM - 
 • Dětské tábory, sportovní akce, military akce, expedice a nebo tůra do neznáma? Všude je potřeba někoho, kdo se postará o členy týmu v případě zranění. Nepodceňujte funkci zdravotníka a připravte se.
FOTOGRAF / KAMERAMAN -
 • Chystáte se na expedici a nemáte fotografa? Kdo má furt zastavovat a něco fotit. Selfie jsou již OUT a proto je super mít někoho, kdo vám na konci vašeho dobrodružství, předá disk plný akčních vzpomínek. Rád fotím dynamické situace, military akce, přírodu a nepohrdnu ani portréty a krásou žen. 🙂 Disponuji vlastní foto i video technikou a o vaše fotografie se s láskou postarám. Na některé mé fotografie se můžete podívat ve FOTOGALERII.
cestovatelské PŘEDNÁŠKY / VZDĚLÁVÁNÍ MLÁDEŽE / ŠKOLENÍ -
 • Po návratu z jednotlivých fází cest, je v plánu řada cestovatelských přednášek. Dozvíte se od nás peprnosti z každodenního dění na cestách, budeme se hodně bavit o bezpečnosti na cestách a také, co můžeme všichni společně udělat, aby se naší planetě pomohlo. Pokud máte na svět podobný pohled jako my, rádi u vás ve škole, knihovně, kulturním centru a nebo kdekoli jinde předneseme. Společně nás čeká nezapomenutelná jízda plná zábavy, pravdy a informací, které nikde jinde neuslyšíte a které i vám, mohou pomoci na cestách. 🙂
SLUŽBY TAKÉ ONLINE -
 • Pokud vám čas neumožňuje osobní setkání, nebo jsme právě na cestách. Nezoufejte! Můžeme se domluvit na online výuce. 🙂

V PŘÍPADĚ VAŠEHO ZÁJMU MNE KONTAKTUJTE

JAN JAKUB - kontakty
Mobil:  +420 774 994 271 - SMS!
jan.jakub78@seznam.cz
travelhelpers@travelhelpers.cz
Nebo využijte kontaktní formulář ZDE.

AKADEMIE, STÁŽE, KURZY, ZAHRANIČNÍ ZKUŠENOSTI